• با توجه به درخواست #بانک_مرکزی از شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا برای حذف بند (ر) تبصره (۶) از قانون #بودجه کشور که درباره اخذ #مالیات از سود سپرده اشخاص حقوقی است؛ طی نامه‌ای تفصیلی خطاب به #سران_قوا به مزیت‌های این قانون و اثرات منفی حذف آن بر سرمایه‌گذاری و تولید، اشاره شد.

 • در نشست #کمیسیون_اصل_نود مجلس با حضور جناب #سیدرضا_فاطمی‌امین، پیرامون بازگشت مابه‌التفاوت کالاهایی که با ارز ترجیحی تولید و با قیمت آزاد فروخته شدند به خزانه و انجام تکلیف #وزارت_صمت برای اختصاص ۱۰ درصد از خودروهای قرعه‌کشی به خودروهای اسقاطی و انتخابات اصناف، تصمیم‌گیری شد.

 • ضمن اینکه ضروریات حداقلی یک #توافق_خوب همچون لغو تحریم‌های نفتی و بانکی، مختومه شدن پرونده‌های مسائل باقی‌مانده در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، #تبدیل_ارز حاصل از #فروش_نفت به ارز مورد نیاز و شناسایی مشتری جهت برقراری روابط بدون مشکل تجاری و #اقتصادی نیز در پیش‌نویس حل نشده است.

 • طی نشست‌هایی با #دانشجویان حاضر در بیست و هفتمین دوره #طرح_ولایت پیرامون بررسی سازوکارهای #فساد_ستیزی در جمهوری اسلامی ایران، ضرورت ایفای نقش عموم مردم برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در تحقق #عدالت و همچنین اولویت شناسایی و خشکاندن ریشه‌های فساد نسبت به مبارزه با شخص فاسد سخن گفتم.

 • وقتی #خواص جامعه در کنار عدم درک درست از #انجام_تکلیف، خود را هم عرض #ولایت و امام جامعه بپندارند و از روی ترس، عافیت‌طلبی یا حتی دل‌سوزی بخواهند مانع حرکت امامشان شوند و اینگونه بپندارند که مصالح جامعه را بهتر از ولی تشخیص می‌دهند، امکان به قتلگاه رفتن حسین بن علی‌ها وجود دارد.

 • قطعا تا پیش از آنکه متن مذاکرات ایران با ۱+۴ نهایی شود، #مجلس طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها می‌بایست نسبت به #انتفاع_اقتصادی و #سیاست_قطعی کشور در گرفتن تضمین واقعی و راستی‌آزمایی تعهدات کشورهای طرف مذاکره و آمریکایی‌ها به خصوص در موضوعات نفتی و بانکی مطمئن شود.

 • قطعا تا پیش از آنکه متن مذاکرات ایران با ۱+۴ نهایی شود، #مجلس طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها می‌بایست نسبت به #انتفاع_اقتصادی و #سیاست_قطعی کشور در گرفتن تضمین واقعی و راستی‌آزمایی تعهدات کشورهای طرف مذاکره و آمریکایی‌ها به خصوص در موضوعات نفتی و بانکی مطمئن شود.

 • #امام_حسین(ع) با قیام خود توانست جلوی یکی از بزرگترین صدمات به اسلام در تحریف قرآن و سنت که تلاش می‌کرد #مسیر_سازش میان حق و باطل را تئوریزه کند، در #کربلا بگیرد؛ و با خون خود پیام «علی الاسلام السلام» خداحافظ اسلام اگر امت محمد(ص) گرفتار کافران شوند را به گوش #تاریخ برساند.

 • وزارت بهداشت در حالی به #کمبود_پزشک متخصص در کشور به استناد آمار بی‌توجهی می‌کند، که از سوی دیگر با عدم صدور مجوز مطب برای #پزشکان_جوان، عملا امکان اشتغال ایشان را نیز با مشکل روبرو ساخته و در نهایت با ایجاد یک انسداد، زمینه #مهاجرت_نخبگان را فراهم می‌کند.

 • در برنامه تلویزیونی #گفتگوی_ویژه_خبری با موضوع افزایش ظرفیت دستیاری #پزشکی ضمن اشاره به سیاست‌های کلی و قوانین بالادستی کشور در حوزه #سلامت مبنی بر دستیابی به جایگاه اول در منطقه که شامل سرانه پزشکان نیز می‌شود؛ ورود مجریان قانون به امر سیاستگذاری را آغاز مشکلات دانستم.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس، فرماندار #تهران، مسئولان ادارات و شهرداری منطقه ۵ در ادامه #نظارت_میدان از محلات، با حضور در مسجد جامع نظام‌مافی، ضمن شنیدن مشکلات #مردم، پیرامون موضوعاتی چون تکمیل پروژه فاضلاب، ساماندهی خیابان‌ها و پیاده‌روها و تفکیک پسماند تصمیم‌گیری شد.

 • اگر مسئولان و نخبگان کشور باور به جنگ نداشته باشند، انگیزه‌ای برای سازمان‌دهی دفاعی و همچنین تهاجمی مقابل دشمن پیدا نمی‌کنند و دقیقا به همین دلیل است که در فضای #جنگ_نرم که کشور درگیر آن است، محیط اجتماعی و عموم نخبگان #جبهه_انقلاب آماده انجام وظیفه #جهاد در شرایط جنگی نیستند.

 • به همراه حجت‌الاسلام #مرتضی_آقاتهرانی، مسئولان فرمانداری #تهران، شهرداری منطقه ۱۲ و سرکلانتری با حضور در مسجد آشتیانی‌ها در #خیابان_هفده_شهریور پیرامون جمع‌آوری و درمان معتادان متجاهر محلات دروازه غار و هرندی، ارتقای سطح امنیت و اصلاح طرح تفصیلی منطقه و … تصمیم‌گیری شد.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس ضمن بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان #اسلامشهر و تصمیم‌گیری برای اتصال مترو به خط ۳ تهران، کمربندی شمالی و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در جلسه با فرماندار و شهردار این شهرستان، با حضور در مسجد حضرت ولی‌عصر(عج) محله مهدیه به مشکلات #مردم رسیدگی شد.

 • مهمترین پیام برگزاری #اجلاس_آستانه در #تهران که از سال ۱۳۹۵ با ابتکار جمهوری اسلامی ایران و مشارکت روسیه و ترکیه پابرجاست؛ این است که مسائل مربوط به منطقه می‌تواند در خود منطقه حل و فصل شود. ضمن اینکه لازم است بازگشت این فعالیت‌ها در حوزه امنیت، مسائل #اقتصادی را نیز تسهیل کند.

 • در نشستی با طلاب #مدرسه_علمیه شهید برونسی #مشهد، با اشاره به ظرفیت مهم #حوزه برای انجام فعالیت تشکیلاتی در جامعه و خلاء حضور #تشکل‌های_طلاب در سطوح ملی، تمرین فعالیت موثر جمعی در کنار یادگیری علوم دینی را از وظایف مهم طلاب برای انجام وظیفه مهم تبلیغ و تأثیرگذاری اجتماعی دانستم.

 • به همراه حجت‌الاسلام #جواد_نیک‌بین با حضور در همایش #یاران_انقلاب شهرستان خلیل‌آباد استان #خراسان_رضوی، ضمن تاکید بر ضرورت‌های فعالیت تشکیلاتی نیروهای انقلابی حول تفکر و اندیشه امامین انقلاب اسلامی، تبیین نحوه تشکیل حلقه‌های فکری و مطالعاتی براساس الگوی #مذاکره_علم صورت گرفت.

 • در برنامه تلویزیونی #سلام_صبح_بخیر که با موضوع حواشی مربوط به #کنکور برگزار شد، پیرامون آمادگی #کمیسیون_اصل_نود جهت ورود به بررسی طرز کار دستگاه‌های اجرایی و برخورد با متخلفین جهت احقاق #حقوق_عامه در صورت طرح شکایت داوطلبان پس از رسیدگی ویژه با دستور رئیس جمهور، توضیحاتی بیان شد.

 • قیاس #رهبر_انقلاب از دو تمدن رقیب، از نکات مهم #پیام_حج امسال است. بطوریکه امروز لیبرالیسم و کمونیسم درحالی بعنوان مهمترین ارمغان #تمدن_غرب، جلوه‌گری گذشته را ندارد که خودآگاهی اسلامی، پدیده #مقاومت را در قلب دنیای اسلام آفریده و قدرت‌های استکباری در برابر آن به شدت دچار مشکلند.

 • آنچه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد این است که واردات امر مذمومی نیست. اگر به کالایی با توجه به کمبود تولید داخلی نیاز داریم، باید وارد کنیم. مثلا #خودرو که البته نظر #مجلس، تامین خودرو‌های اقتصادی برای #مردم و حمل و نقل عمومی است نه خودرو‌ی لوکس که عموم جامعه از آن بهره نمی‌برند.

 • در برنامه تلویزیونی #عیار با اشاره به تجربه عینی #وزارت_بازرگانی که در سال‌های قبل به بهانه‌هایی همچون #تنظیم_بازار و بدون توجه به مصالح تولید، اقدام به آزادسازی #واردات کرد؛ به مرور مصادیق آن همچون ضرر زنجیره تولید شکر در سال ۱۳۸۶ و خسارت کارخانجات، کارگران و کشاورزان پرداختم.

 • در پنل علمی امکان و امتناع مداخلات مدیریت شهری در #مسکن شهروندان که با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی در نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری #تهران برگزار شد؛ تبدیل شدن مسکن به یک کالای سرمایه‌ای را حتی در صورت افزایش ساخت و ساز، مانع خانه‌دار شدن عموم #مردم دانستم.

 • از آنجایی که مهمترین استدلال موافقان تفکیک #وزارت_صمت برای جداسازی بخش #بازرگانی بدون توجه به ناهماهنگی حاصل از جدایی مدیریت تولید و تجارت جهت تشکیل وزارتخانه مجزا، اقدام برای چابک‌سازی است؛ پیشنهاد جداسازی بخش #معادن یا زنجیره شیمیایی به همراه تجارت مربوطه از صمت مطرح شد.

 • با توجه به طرح مطالبی در فضای رسانه‌ای مبنی بر ممانعت مجلس از #آزمون_مجدد دانشجویان به دلیل #شبهه_تقلب در کنکور سال‌های گذشته، به تشریح این موضوع با استناد به مواد ۱۰ و ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری و طرز کار غلط #سازمان_سنجش در اجرای این قانون پرداختم.

 • به همراه جناب #سیداحمد_رسولی‌نژاد با حضور در اداره دادگستری شهرستان #دماوند ضمن گفت‌وگو با قضات، کارکنان و مردم حاضر، طی نشستی با رئیس دادگستری و دادستان دماوند در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به دستگاه قضائی که #مجلس می‌تواند در زمینه تقنینی به رفع آنها کمک کند، برگزار شد.

 • مالیات از سود سپرده اشخاص حقوقی از طرفی ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد آن در بودجه پیش‌بینی شده و حذف آن به دلیل تشدید کسری بودجه، تداوم اجتناب مالیاتی اشخاص حقوقی، بی‌عدالتی در اعطای تسهیلات بانکی، اخلال در روند اصلاحات اقتصادی و نمایش چهره متزلزل از حاکمیت در سیاست‌گذاری مضر است.

 • نشست #کمیسیون_اصل_نود مجلس با حضور جناب #قاضی‌زاده_هاشمی به منظور پیگیری اجرای قانون جامع حمایت از #ایثارگران در سازمان‌ها، بررسی مشکلات جانبازان و خانواده معظم شهدا و تعیین تکلیف تعهدات قانونی بر زمین مانده #بنیاد_شهید، برگزار شد و تا احقاق حقوق ایثارگران این پرونده مفتوح است.

 • یکی از خطراتی که موجب عدم اتمام مذاکرات و امتیازگیری #غرب در آینده از #ایران در موضوعات فراتر از هسته‌ای همچون دفاعی و منطقه‌ای می‌شود، عدم رفع موضوع تحریمی #FTO در توافق و حواله دادن آن به پس از توافق است. لذا تعیین هر ضرب‌الاجلی برای توافق بدون رفع این مسائل مورد پذیرش نیست.

 • با توجه به آخرین گزارش‌های دریافتی از #مذاکرات_وین، متاسفانه در پیش‌نویس توافق #احیای_برجام همچنان با #سیاست_قطعی کشور فاصله زیادی دارد.
  بطوریکه در متن همچنان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا به عنوان تضمین قرار گرفته و راستی‌آزمایی رفع تحریم نیز به‌جای ایران به آمریکا سپرده شده است!

 • جناب #سیدابراهیم_رئیسی در طول یکسال اول مسئولیت با سفر به ۳۱ استان کشور و حضور در میان مردم، در عمل شعار #دولت_مردمی را محقق کرده است. و حضور ایشان در میانه‌ی طوفان شن در کنار مردم منطقه محروم جازموریان، تصویری ماندگار از تلاش برای #حکمرانی_عادلانه را در اذهان مردم به ثبت رساند.

 • از آغاز حرکت #امام_حسین(ع) در مدینه به سمت مکه و سپس #کربلا و تا شب #عاشورا برخی خواص با علم بر باطل بودن حکومت یزید و حقانیت اباعبدالله(ع)، دعوت امام خویش را به دلیل وجود خطرات جانی و مالی و یا نرسیدن به نتیجه، نپذیرفتند. حال آنکه نمی‌فهمیدند مسئله انجام وظیفه و تکلیف شرعی است.

 • در نشست #کمیسیون_اصل_نود مجلس با حضور جناب #حسین_امیرعبداللهیان، پس از گزارش وزارت امور خارجه پیرامون روند مذاکرات، متن پیش‌نویس و مطالبی که میان طرفین مذاکره تبادل شده، مقرر شد موضوع این پرونده از آنجایی که با #منافع_ملی ایران ارتباط دارد، در یک کارگروه مشترک پیگیری شود.

 • در نشست #کمیسیون_اصل_نود مجلس با حضور جناب #حسین_امیرعبداللهیان، پس از گزارش وزارت امور خارجه پیرامون روند مذاکرات، متن پیش‌نویس و مطالبی که میان طرفین مذاکره تبادل شده است، مقرر شد موضوع این پرونده
  از آنجایی که با #منافع_ملی ایران ارتباط دارد، در یک کارگروه مشترک پیگیری شود.

 • #امام_حسین(ع) با قیام خود توانست جلوی یکی از بزرگترین صدمات به اسلام در تحریف قرآن و سنت را که تلاش می‌کرد #مسیر_سازش را میان حق و باطل تئوریزه کند، با خون خود در #کربلا بگیرد؛ و پیام «علی الاسلام السلام» خداحافظ اسلام اگر امت محمد(ص) گرفتار کافران شوند را به گوش #تاریخ برساند.

 • در حالیکه طبق قانون و سیاست‌های کلی سلامت، #وزارت_بهداشت مکلف به تامین نیاز کشور در حوزه پزشکی است و سرانه #پزشک_متخصص در ایران ۵۸ و منطقه ۱۹۰ پزشک متخصص به ازای هر صدهزار نفر می‌باشد؛ شاهد کاهش ظرفیت رشته‌های تخصصی که طبق آمار به آن نیاز وجود دارد، نسبت به سال گذشته هستیم.

 • در حالی که طبق قانون و سیاست‌های کلی سلامت، #وزارت_بهداشت مکلف به تامین نیاز کشور در حوزه پزشکی است و سرانه #پزشک_متخصص در ایران ۵۸ و منطقه ۱۹۰ پزشک متخصص به ازای صدهزار نفر می‌باشد؛ شاهد کاهش ظرفیت رشته‌های تخصصی که طبق آمار در آن نیاز وجود دارد، نسبت به سال گذشته هستیم.

 • گرایش اجتماعی به حرکت تاریخی #امام_حسین(ع) که در مجالس روضه و هیئات عزاداری همزمان با آغاز #ماه_محرم متبلور می‌شود، حکایت از غلبه دیدگاه #اسلام_سیاسی در محیط اجتماعی دارد. اسلامی که اهل مجاهدت، مقاتله و خون دادن برای حاکم کردن ارزش‌های دین در جامعه است.

 • با حضور در دوره تربیت کنشگر #جهاد_تبیین که ویژه فعالان دانشجویی دختر دانشگاه‌های تهران برگزار شد؛ استفاده از مفهوم جنگ و جهاد در یک معارفه فرهنگی را به دلیل وجود چالشی بر سر موجودیت #جمهوری_اسلامی دانستم. لذا آنچه اولویت دارد #باور_به_جنگ است، که موجب می‌شود جهاد معنا پیدا کند.

 • در نشست علنی #مجلس با اشاره به نظارت میدانی از شهرستان #اسلامشهر، موضوع تخصیص بودجه‌های مصوب جهت تکمیل پروژه‌هایی چون مترو و بیمارستان از سوی دولت و همچنین رفع موانع بهره‌برداری از کمربندی شمالی این شهرستان توسط شرکت راه آهن مطرح شد.

 • از آنجایی که از مؤلفه‌های #تمدن_غرب به لحاظ مبانی نظری سکولاریسم، تقابل با احکام اجتماعی ادیان برای تثبیت دین صرفا فردی است. و نقطه ثقل آن در آزادی، تاکید بر اصل برهنگی می‌باشد؛ شاهد یک ستیز همه‌جانبه با مسئله #حجاب، به عنوان ظهور اجتماعی احکام دینی برای حفظ #منزلت_زنان هستیم.

 • ماجرای #غدیر_خم باعث شد تا با معین شدن نقشه‌ی راه مسلمانان برای بعد از پیغمبر(ص) و تعیین ضابطه و قاعده‌ی #امامت و #ولایت با بالا بردن دست علی(ع)، تمام جبهه دشمن به دلیل ادامه‌دار شدن نظام #حکومت در اسلام، دچار یک یأس بزرگ در طول تاریخ شوند.

 • در جمع زائران امامزاده حمزه(ع) شهرستان کاشمر استان #خراسان_رضوی اقدامات #مجلس در حوزه تقنینی و نظارتی مانند افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی، رفع انحصار در کسب و کار و قوانین محرومیت‌زدایی و معیشتی تشریح و سپس با حضور در مزار #شهید_مدرس، از مقام این شهید بزرگ نهاد قانونگذاری تجلیل شد.

 • در یادداشتی با عنوان «قانون‌دانان قانون‌شکن» در #روزنامه_اعتماد با تاکید بر ضرورت تقویت سطح دسترسی عمومی به #خدمات_حقوقی و الغای #انحصار از طریق حذف قاعده غلط و منسوخ ظرفیت‌گذاری در قانون «تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار»، به تفسیر به رای قانون از سوی متولیان صنف #وکالت پاسخ داده شد.

 • به همراه مسئولان فرمانداری #تهران و شهرداری منطقه ۱۳ با حضور در مسجد سیدالشهدا(ع) #محله_صفا پیرامون ساماندهی بازار شهرستانی، آزادسازی زمین ۱۷هکتاری پادگان ساصد و ۸۰هکتار از پادگان نیروی هوایی جهت رفع مشکلات ترافیکی، ساخت مراکز خدماتی و بوستان و تعریض خیابان پیروزی تصمیم‌گیری شد.

 • تخصص #مدیریت_بازار الزاما ارتباطی با ساختار ندارد و در برنامه‌ها و افراد خلاصه می‌شود. افرادی که قرار است در صورت شکل‌گیری وزارت بازرگانی به خدمت گرفته شوند، در حال حاضر در بدنه #دولت در حال فعالیت هستند و تشکیل دوباره وزارت بازرگانی، خطر بازگشت #ارز_رانتی را در پی خواهد داشت.

 • اتخاذ رویه واردات در سال‌های وجود وزارت بازرگانی با آسیب به #تولید و در نهایت سبب منفی شدن #تراز_تجاری گردید. بطوریکه در محصولات #کشاورزی از ۹۰۰- میلیون دلار در سال ۸۱، به ۸- میلیارد دلار در سال ۹۱ رسید. که پس از ادغام آن در وزارت صمت تا سال ۹۷، ۴٫۶ میلیارد دلار بهبود یافته است.

 • در شهری همچون تهران به دلیل پایین بودن سرانه‌های آموزشی، هزینه بالای تامین دیگر امکانات رفاهی و مشکلاتی همچون #ترافیک، هر نوع ساخت و ساز انبوه مسکن به جز #بافت_فرسوده به مصلحت نمی‌باشد و تنها با بهره‌گیری از #قدرت_نرم‌افزاری باید نسبت به فعال‌سازی ظرفیت موجود شهری اقدام کرد.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس و فرماندار #شهرستان_ری طی نشستی با حجت‌الاسلام #سیدعلی_قاضی‌عسکر پیرامون تقویت ظرفیت معنوی و معرفتی آستان مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) و دیگر آثار تاریخی شهرستان، حفظ حقوق مردم عزیز و همچنین ارائه خدمت به محرومان با محوریت آستان، تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

 • در جلسه مناظره‌ای که با جناب #یحیی_آل‌اسحاق پیرامون تفکیک وزارت صمت به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران داشتم، با مرور عملکرد #وزارت_بازرگانی در سال‌های گذشته تشکیل مجدد آن را به استناد تراز تجاری کشور، علیه تولید و به نفع #واردات دانستم.

 • در برنامه تلویزیونی #سلام_صبح_بخیر پیرامون حواشی #کنکور، به جلسه #کمیسیون_اصل_نود با رئیس جمهور اشاره شد که در آن اشکالات مربوط به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح گردید و با عنایت به مصوبه این جلسه، تاثیر سوابق تحصیلی برای #کنکور_۱۴۰۲ اعمال نخواهد شد.